Site icon PAOK COMMUNITY

Πλήρωσε (ξανά) την αναποτελεσματικότητα του

Την πρώτη του ήττα στην φετινή Super League γνώρισε ο ΠΑΟΚ από τον Άρη, ο οποίος επικράτησε στην Τούμπα με 0-1 χάρη σε τέρμα του Μολό.

Ο ΠΑΟΚ υποδέχθηκε στην Τούμπα τον συμπολίτη Άρη στα πλαίσια της 6ης Αγωνιστικής του πρωταθλήματος, με την ομάδα του Ραζβάν Λουτσέσκου να έχει ως μοναδικό της στόχο την νίκη και την παραμονή στην κορυφή της βαθμολογίας.

Με την έναρξη του αγώνα και οι δύο ομάδες μπήκαν δυνατά όμως ο δικέφαλος ήταν εκείνος που κέρδισε τις εντυπώσεις, δημιουργώντας πολλές ευκαιρίες με πρωταγωνιστές τους Τισουντάλι και Κωνσταντέλια.

Παρόλα αυτά και οι δύο αντίστοιχα κατάφεραν να αστοχήσουν από εξαιρετικά ευνοϊκή θέση, χάνοντας έτσι την ευκαιρία να βάλουν τον ΠΑΟΚ μπροστά από το πρώτο ημίχρονο.

Τελικά, ο ΠΑΟΚ έμεινε πίσω στο σκορ στο 63ο λεπτό, έπειτα από ατομική ενέργεια του Γκαρσία. Η ομάδα μας πάλεψε μέχρι το τέλος για την ισοφάριση χάνοντας και πάλι μια τεράστια φάση, αυτή τη φορά με πρωταγωνιστή τον Μπάμπα Ράχμαν να σημαδεύει το δοκάρι σε ανυπεράσπιστη εστία.

Έτσι λοιπόν, ο ΠΑΟΚ πλήρωσε την αναποτελεσματικότητα του και ταυτόχρονα γνώρισε την πρώτη του εγχώρια ήττα για την φετινή σεζόν. Η ομάδα μας διατηρείται ακόμη ψηλά στην βαθμολογία, με το αποτέλεσμα της αναμέτρησης ΑΕΚ – Παναθηναϊκός να καθορίζει το εάν ο δικέφαλος θα βρίσκεται στην δεύτερη ή στην πρώτη θέση, σε ισοβαθμία πάντα με τον Ολυμπιακό.