Site icon PAOK COMMUNITY

Μαχητής ΠΑΟΚ, άγγιξε την νίκη

Μεγάλη εμφάνιση από τον μπασκετικό ΠΑΟΚ που άγγιξε την νίκη απέναντι στον Παναθηναϊκό στο Παλατάκι, με τον Δικέφαλο να γνωρίζει τελικά την ήττα 93-96.

Η ομάδα του κόουτς Καντσελιέρι πραγματοποίησε ένα εξαιρετικό παιχνίδι και πλησίασε στην νίκη, όμως η αντεπίθεση του Παναθηναϊκού στο 4ο δεκάλεπτο χάρισε το θετικό αποτέλεσμα στους πράσινους.

Με φοβερούς Reynolds και Bartley που είχαν από 20 πόντους ο καθένας και με θετική παρουσία από την πλειοψηφία του ρόστερ, ο Δικέφαλος του Βορρά προηγούνταν σχεδόν σε ολόκληρη την διάρκεια του αγώνα, ενώ μάλιστα είχε υπέρ του διάφορες με έως και 8 πόντους.

Στο 4ο δεκάλεπτο ο Δικέφαλος δεν μπόρεσε να ανταπεξέλθει στην αντεπίθεση του Παναθηναϊκού και παρότι διατηρήθηκε κοντά στο σκορ, δεν πήρε την νίκη.

Παρόλα αυτά, η εμφάνιση του ΠΑΟΚ αφήνει πολλές υποσχέσεις για την συνέχεια, με την επόμενη αγωνιστική υποχρέωση να είναι ευρωπαϊκή, απέναντι στην Πόρτο στο Παλατάκι (16/10, 20:15).