Site icon PAOK COMMUNITY

Κακή εμφάνιση και ήττα από τον Πανιώνιο

Ο Δικέφαλος του Βορρά εμφανίστηκε κατώτερος των περιστάσεων και δεν κατάφερε να επικρατήσει του Πανιωνίου στην Αθήνα για την 3η αγωνιστική της GBL (τελικό σκορ 73-62).

Οι παίκτες του Μάσιμο Καντσελιέρι μπήκαν καλύτερα στο παιχνίδι και έφτιαξαν μια διαφορά της τάξης των 7 πόντων. Όμως σύντομα ο Πανιώνιος έκανε την αντεπίθεση του και ισορρόπησε το παιχνίδι.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ΠΑΟΚ ήταν πολύ άστοχος, ακόμα και σε λέι απ με αποτέλεσμα να μένει σταθερά πίσω από τον Πανιώνιο με διάφορες 3-7 πόντων.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο, ο Δικέφαλος έκανε την προσπάθεια του για αντεπίθεση, όμως παρέμεινε άστοχος και σε συνδυασμό με κάποιες σοβαρές λανθασμένες υποδείξεις των διαιτητών, γνώρισε τελικά την ήττα με σκορ 73-62.